Osm společných let a najednou je to tady: poslední hodina češtiny, poslední třídnická hodina, poslední třídní schůzky společně s oktavány a rodiči, poslední zaspání i zapomínání, poslední čas ve školních lavicích. Je to dlouhá doba v životě nás všech. Doba plná krásných zážitků, na které budu s láskou vzpomínat, i když ne vždycky byly všechny veselé. Takové spuštění požárního alarmu na ubytování v Památníku Terezín byla opravdu legrace… Koho by napadlo vyhánět komáry deodorantem, který spustí alarm, že? Zažili jsme toho spoustu: aklimatizák, výlet do Mirákula, dva roky kovidu on-line a bez výletů, odložený lyžařský výcvik v kvartě, vzdělávací semináře v Terezíně a v Osvětimi, vodácký a turistický kurz, Legoland, stužkovák, maturitní ples… Byla to jízda a moc jsem si to užila, budete mi chybět, oktávo!
Mgr. Zuzana Jirchářová
Publikováno: 28.04.2026



