Na Olympu bylo veselo

V rámci výuky dějepisu jsme se s primány přenesli do antického světa bohů, múz a hrdinů. Mraky se rozestoupily, hromy zaduněly a z obyčejných žáků se staly nesmrtelné bytosti z dávných příběhů. Někdo oplýval svou krásou – Afrodita, jiný slavil a vychutnával si vinou révu – Dionýsos a jiní vládli podsvětí a temnotě – Hádes. Veškerému božstvu velel nejvyšší bůh – Zeus. Každý měl svou sílu a příběh, který nám byl během hodiny představen. Bohové museli v hodině spolupracovat, řešit problém, demokraticky hlasovat o nejpovedenější masku, pomáhat lidem, ale také soupeřit. Nakonec jsme vytvořili zajímavý příběh, na jehož konci jsme vyvedli z Olympu hinduistickou bohyni Kálí, která se do Řecka dostala omylem, zatoulala se. Její temný charakter nebyl mezi antickými bohy tolerován.

Sešly se nám krásné masky. Prima je prima

Mgr. Lenka Bartošová

Publikováno: 12.05.2026