
Co to vlastně je?
Někdo si myslí, že jojo je pouhá hračka, někdo zase, že už je to dávno vymizelá hračka. Každopádně jojo je ve skutečnosti velice rozšířený koníček.
Stavba joja
Jojo se skládá z osičky (spojuje dvě půlky), dvou půlek, tabů (dostaneme se k nim později) a ložisek (velice důležitá část joja). Některá joja mají finger spin huby – jsou to dva důlky na stranách joja.
Jojování??? O co vlastně jde?
Jojování je sport, ve kterém jde o provádění triků s jojem. V tomto sportu se pořádají i soutěže, ale jojovat se dá všude, např. v parku, na ulici nebo doma. V Čechách je tento sport poměrně zaostalý, ale také se zde nachází dost jojerů, např. Vašek Kroutil.
Jak začít?
Začátky jsou poměrně jednoduché. Nejlepší je objednat si přes internet základní balíček a pak to jede. Nové triky se naučíte velmi snadno podle videonávodů. Základní trik je sleeper, tedy nadhoz.
Jak jojo funguje?
Jojo se točí díky kuličkovému ložisku uvnitř a vrací se zpátky do ruky díky tabům - dvěma gumovým kolečkům uvnitř.
Ať se vám jojo točí!!
Rostislav Synek
G1.B
Líbí se Vám článek?
Podívejte se na další články

Den Země - úklid údolí říčky Křinice
Jak probíhala brigáda na Den Země s paní učitelkou Dlouhou a panem učitelem Jasou? O zážitku z údolí říčky Křinice ve svém článku píše Milan Zavřel.

Aklimatizační pobyt - prima, září 2022
V článku se objeví hned několik příspěvků našich nových primánů. Jaký byl stmelovací pobyt? Co zajímavého společně zažili? Podívejme se na to jejich očima!

Kdybych měla možnost promluvit k tisícům lidí
„Kdybych měla možnost promluvit k tisícům lidí, předat jim nějakou zprávu, myšlenku, zeptat se na otázku, co bych jim vlastně chtěla říct? Kdybych měla tu možnost, co bych napsala na billboard, aby to každý mohl vidět? Toť oč tu běží! Teda alespoň mi tahle otázka, pocházející kdoví odkud, utkvěla v paměti...“ Tereza Valová