Jojo - zázrak na provázku

Jojo - zázrak na provázku

Co to vlastně je?

Někdo si myslí, že jojo je pouhá hračka, někdo zase, že už je to dávno vymizelá hračka. Každopádně jojo je ve skutečnosti velice rozšířený koníček.

Stavba joja

Jojo se skládá z osičky (spojuje dvě půlky), dvou půlek, tabů (dostaneme se k nim později) a ložisek (velice důležitá část joja). Některá joja mají finger spin huby – jsou to dva důlky na stranách joja.

 

Jojování??? O co vlastně jde?

Jojování je sport, ve kterém jde o provádění triků s jojem. V tomto sportu se pořádají i soutěže, ale jojovat se dá všude, např. v parku, na ulici nebo doma. V Čechách je tento sport poměrně zaostalý, ale také se zde nachází dost jojerů, např. Vašek Kroutil.

 

Jak začít?

Začátky jsou poměrně jednoduché. Nejlepší je objednat si přes internet základní balíček a pak to jede. Nové triky se naučíte velmi snadno podle videonávodů. Základní trik je sleeper, tedy nadhoz.

 

Jak jojo funguje?

Jojo se točí díky kuličkovému ložisku uvnitř a vrací se zpátky do ruky díky tabům - dvěma gumovým kolečkům uvnitř.

Ať se vám jojo točí!!


 

Rostislav Synek

G1.B

Líbí se Vám článek?


Podívejte se na další články

Hurá ke korytu

Hurá ke korytu

„Pokaždé když nadejde čas voleb, je třeba kriticky myslet a odolat tzv. vábničkám některých politických stran. Je nutné umět dešifrovat hesla na volebních programech a orientovat se v projevech a gestech jednotlivých politiků..." Julie Běláčová

21.10.2022
Rozhovor s Kájou Křížovou nejen o historické soutěži EUSTORY

Rozhovor s Kájou Křížovou nejen o historické soutěži EUSTORY

Z historické soutěže EUSTORY konané na naší škole vítězně vyšla Kája Křížová z naší oktávy. Nejdříve téma své práce představila v krátkém podcastu, poté postoupila do dalšího kola a nakonec se úspěšně dostala do finálního kola. Jak ji napadlo se do této soutěže přihlásit? Měla ze své výhry radost? A jak vzpomíná na svá primánská léta? To vše a jiné nám prozradí v dnešním rozhovoru.

13.10.2023
Oktáva A - Na Rozloučenou

Oktáva A - Na Rozloučenou

Dopis, kterým se s námi loučí oktáva A 2020/2021.

25.06.2021
Jak přežít karanténu

Jak přežít karanténu

Eliška Beranová přichází se zajímavými tipy, jak si zpříjemnit čas v karanténě.

16.06.2021