Dopis z hor na rozloučenou

Dopis z hor na rozloučenou

Kidričeva cesta 10c

4260 Bled

Slovinsko

13. 9. 2022

Má drahá sestřičko,

 

píšu ti možná svůj poslední dopis. Vím, jak to zní, ale je to tak. Právě se nacházíme v kempu u Bohinjského jezera. Cesta sem byla neskutečně krásná. Museli jsme přecházet úskalí hor, o jakých se ti ani nezdálo, cesta nahoru byla kamenitá, a pořád víc stoupala. Mám nohy samé puchýře, z instantních polévek už se mi zvedá žaludek a dnes mě čeká ten nejhorší výšlap. Jdeme na nejvyšší horu v tomto okolí a začínám si připadat jako malé dítě, co chce zůstat doma a vzteká se, že nikam nepůjde.

Včera v noci jsem už toho měla opravdu dost. Ležela jsem znavena na posteli v horské chatě, kde jsme měli přespat. Všechno bylo fajn, dokud mě nezačalo budit svědění a štípání. Ano je to tak, jsou tu blechy! Vím, jak tě tyhle paraziti děsí, pokusím se ti nějakého přivézt domů. Tedy jestli vůbec přežiju dalších pár dní.

Tento dopis píšu pro případ, kdybych se domů už nevrátila, anebo spíš, aby ses zasmála. Pokud se vrátím ve zdraví, tak tě upozorňuji, že první, co v domě obsadím, bude koupelna. Na tomhle výletě jsem totiž zjistila dvě věci. První je ta, že horolezci jsou opravdoví superhrdinové a odvážlivci. Ta druhá věc je fakt, že se vyhýbají sprchám. Proto tu asi skoro v žádném kempu nejsou sprchy, či wifi připojení. Pokud se ptáš na to, jak probíhá sbližování kolektivu, tak budeš překvapená. Prvních pár dní byli všichni až nesnesitelně pozitivní a zdejší kolektiv byl plný míru a lásky. Postupem času ale hory odhalily pravou tvář každého z nás a nebudu ti lhát, když napíšu, že si tu pár lidí šlape na nervy. Každopádně co se děje v horách, zůstane v horách. 

Kdybych se tedy domů nevrátila, z důvodu skonání únavou, či by mě tu někdo shodil ze skály, musíš vědět pár věcí. Všechno své krásné oblečení odkazuji tobě a všechny své knihy také. Ale pozor, moje oblíbená knižní díla mi dej do rakve! Co se týče mého telefonu…Hoď ho do jezera! Nebo ho znič jakkoli jinak.

Pozdravuj mamku, napiš mi, co nového u tebe a čekej velkou spoustu fotografií.

 

S humorem a láskou

tvá sestra Kája


Karolína Rambousková

Líbí se Vám článek?


Podívejte se na další články

Na dřeň

Na dřeň

„Dovolte, abych vám tímto článkem představila pořad Na dřeň, který tvoří mladí přemýšlející lidé pro zvídavé publikum." Karolína Křížová

18.05.2022
Co mi daly hory

Co mi daly hory

„Každým dnem ve mně rostla obava. Celý týden, v úplně cizí zemi. Do čeho jsem se to zase zapsala?” Anna Ryšavá

03.11.2022
Pololetní vysvědčení aneb Netradiční pondělí

Pololetní vysvědčení aneb Netradiční pondělí

Jak probíhalo netradiční předávání pololetního vysvědčení 2022? Vše zajímavé se dozvíte v reportáži od Terezy Železné z kvarty.

09.02.2022
Cítit se jako tekuté zlato

Cítit se jako tekuté zlato

„Krása je hrůzná. Krása je teror. Krása je iluze, jež nás nutí konat věci, kterých bychom za bdělého stavu, neopojeni jejím jedem, nebyli schopni." Laura Volšičková

21.10.2022