3D Tisk

3D Tisk

Asi tak před dvěma měsíci můj táta dostal nápad, že bychom si koupili 3D tiskárnu, tak jsem si řekl, proč ne. Dorazila a my s tátou jsme začali stavět. Hned potom, co jsme sestavili rám, jsme narazili na první problém. Rám se trochu kýval ze strany na stranu. Výškový rozdíl byl asi tak 0,5 mm, což je pořád v toleranci, jenže když se tiskárna začne hýbat, tak bude dělat víc vibrací, což je větší hluk. Další dva dny jsme stavěli tiskárnu, až jsme se dostali nakonec. Poslední věc, která byla potřeba udělat, byla elektronika. Takže zapojit všechny kabely do malé krabičky s hlavní deskou. Trvalo nám to celý den, protože jsme museli být opatrní, abychom něco nepoškodili.

V sobotu 22. 5. jsme poprvé zapnuli tiskárnu. Byl to dobrý pocit, že funguje, ale zase špatný, protože můžeme zase zničit něco jiného, když nebudeme opatrní. Prošli jsme kalibrací, která byla dlouhá, hlavně kalibrace osy Z (osa která hýbe s tryskou extruderu nahoru a dolu), ale vyplatilo se to. Bál jsem se, že kvalita tisků bude horší a budeme muset ještě něco kalibrovat, ale ukázalo se, že všechno bylo dobré a kvalita tisků byla perfektní. Vytiskl jsem takovou lodičku „benchy“, která testuje přemostění, chlazení tisku a detail. Lodička byla perfektní. Těším se na další tisky z 3D tiskárny.


 

3D Tisk3D tiskárna

Viktor Petr

G3

Líbí se Vám článek?


Podívejte se na další články

Úprava a výstavba trailů

Úprava a výstavba trailů

Dobré traily pro horská kola můžou vzniknout bez problému hned za domem. Potřeba je nejen zahradní nářadí, ale i bikerský smysl. Martin Paur v článku píše o svých "domovských trailech".

16.06.2021
Pololetní vysvědčení aneb Netradiční pondělí

Pololetní vysvědčení aneb Netradiční pondělí

Jak probíhalo netradiční předávání pololetního vysvědčení 2022? Vše zajímavé se dozvíte v reportáži od Terezy Železné z kvarty.

09.02.2022
Čaj

Čaj

Znáte čínskou legendu o čaji? Vše zajímavé o čaji se dozvíte právě v tomto článku!

09.11.2021
Neuvěřitelná realita, aneb jak se z nás staly mistryně světa

Neuvěřitelná realita, aneb jak se z nás staly mistryně světa

Agáta Kestlerová se svém článku popisuje zážitek z Mistrovství světa v cheerleadingu 2022. Čtenářům vzkazuje: „Je to něco, o čem ani jedna z nás nesnila, a vidíte, neskutečné se stalo skutečným. Proto vám radím, jděte si za svým snem a nevzdávejte se."

18.05.2022