Čaj

Čaj

Protože se blíží zima a 15. 12. je mezinárodní den čaje, tak zde mám pár informací o čaji.


 

První čaj vznikl v Číně. Jedna legenda říká, že čínský císař šel prý odpočívat do lesa a do hrnku s horkou vodou mu napadaly listy čajovníku. Tento nápoj císaři zachutnal a tak vznikl čaj. V Japonsku mají čajový obřad, při kterém se servíruje čaj matcha (mača). V Česku se koná každoročně čajový festival Čajomír.  Existují různé druhy čajů, například zelené čaje, bílé čaje, černé čaje nebo oolongy. Zelený čaj je dobrý proti únavě a na srdce. Bílý čaj je nejjemnější druh čaje. Oolong je dobrý na trávení. Jeho původní čínský název je Wu lung, neboli Černý drak.  Jsou různé způsoby přípravy čaje.

 

Tibetský způsob

Tibetský způsob je nejstarší způsob přípravy čaje. Je to silný čaj, do kterého se přidává rozpuštěné máslo z jačího mléka. Čaj se potom osolí a našlehá.

 

Jasmínový čaj (zelený čaj s jasmínovými květy)

L. Tadičová

Líbí se Vám článek?


Podívejte se na další články

Hobby naší primy A

Hobby naší primy A

„Každý z nás má nějaké hobby neboli koníčka a mě zajímalo, jaké koníčky mají studenti z primy A, proto jsem se vydala na průzkum." Anička Menšíková

30.05.2022
Divadelní představení Kytice Městské divadlo Varnsdorf

Divadelní představení Kytice Městské divadlo Varnsdorf

Jsem rád, že jsem měl možnost vidět divadelní zpracování Kytice...

11.04.2024
Expedice jak na severní pól

Expedice jak na severní pól

Je známo, že během studia na gymnáziu ve Varnsdorfu vás čekají mnohá dobrodružství, na která jen tak nezapomenete. Jedním z nich je sportovně turistický kurz ve Slovinsku, který letošní rok naše třída úspěšně absolvovala.

21.11.2023
Stříbrná trojka

Stříbrná trojka

Projít celým programem DofE, všemi 3 oblastmi přes dovednost, pohyb a dobrovolnictví není jednoduché. Přesto se již někteří z naší školy pochlubili bronzovou a dokonce stříbrnou cenou. 1. držitelkami stříbrné ceny jsou Áďa Fürstová (G5), Terka Tomašová a Kája Slabá (G7). Jaké činnosti si pro plnění bronzové a stříbrné úrovně vybraly? Jak zvládly expedice? Jaké mají ze svých výsledků pocity? To vše se dozvíme v následujícím rozhovoru.

21.02.2024