Čaj

Čaj

Protože se blíží zima a 15. 12. je mezinárodní den čaje, tak zde mám pár informací o čaji.


 

První čaj vznikl v Číně. Jedna legenda říká, že čínský císař šel prý odpočívat do lesa a do hrnku s horkou vodou mu napadaly listy čajovníku. Tento nápoj císaři zachutnal a tak vznikl čaj. V Japonsku mají čajový obřad, při kterém se servíruje čaj matcha (mača). V Česku se koná každoročně čajový festival Čajomír.  Existují různé druhy čajů, například zelené čaje, bílé čaje, černé čaje nebo oolongy. Zelený čaj je dobrý proti únavě a na srdce. Bílý čaj je nejjemnější druh čaje. Oolong je dobrý na trávení. Jeho původní čínský název je Wu lung, neboli Černý drak.  Jsou různé způsoby přípravy čaje.

 

Tibetský způsob

Tibetský způsob je nejstarší způsob přípravy čaje. Je to silný čaj, do kterého se přidává rozpuštěné máslo z jačího mléka. Čaj se potom osolí a našlehá.

 

Jasmínový čaj (zelený čaj s jasmínovými květy)

L. Tadičová

Líbí se Vám článek?


Podívejte se na další články

Uvař si sám aneb Pár tipů pro kuchaře

Uvař si sám aneb Pár tipů pro kuchaře

„Během distanční výuky a celé karantény se spousta lidí naučila vařit, a ač obvykle vesele vyčnívám z davu, v tomto ohledu nejsem výjimkou." Vendula Blažková

16.06.2021
Na dřeň

Na dřeň

„Dovolte, abych vám tímto článkem představila pořad Na dřeň, který tvoří mladí přemýšlející lidé pro zvídavé publikum." Karolína Křížová

18.05.2022
Den Země - úklid údolí říčky Křinice

Den Země - úklid údolí říčky Křinice

Jak probíhala brigáda na Den Země s paní učitelkou Dlouhou a panem učitelem Jasou? O zážitku z údolí říčky Křinice ve svém článku píše Milan Zavřel.

30.05.2022
Oktáva B - Manuál pro přežití na gymnáziu

Oktáva B - Manuál pro přežití na gymnáziu

Oktaváni pro nás společně sepsali užitečné body pro přežití na gymnáziu, kterými se s námi zároveň loučí.

25.06.2021