SEKUNDA INFORMACÍ 5

SEKUNDA INFORMACÍ 5

Co se stalo ve škole?

V pondělí 23.10. Byl projektový den. Byl to začátek krátkého týdne, který jsme měli před sebou, protože nás čekaly podzimní prázdniny. Ve středu 25.10. se uskutečnila před sborovnou DofE snídaně. V nabídce byly hlavně palačinky. O prázdninách si určitě všichni odpočinuli od školy, ale vždycky se do ní musíme vrátit A na konec se v úterý slavil ve škole Halloween. Do školy jsme mohli přijít v maskách a přinést vydlabanou dýni. Samozřejmě byla po celé škole výzdoba, kterou pro nás připravil školní parlament. Součástí programu byly i soutěže o nejlepší dýni a kostým. Soutěž o nejlepší dýni probíhala tak, že se v mezipatře hlasovalo. Hlasovat mohl každý. A součástí programu bylo i strašidelné občerstvení, kde nemohl chybět pavučinový dort, muffiny, strašidelné mandarinky a jablečný mošt.

Matěj Navara

Co se děje ve světě?

Fanoušci seriálu Přátelé prožívají velkou ztrátu. Herec Matthew Perry, který ztvárnil postavu Chandlera Binga, byl nalezen v sobotu 28. října doma ve vířivce bez známek života.  Chandler byl jednou ze šesti hlavních postav seriálu, jeho představitel Matthew Perry ale celý život bojoval se závislostí na alkoholu a uklidňujících lécích.

 Na některých místech Česka je v neděli vidět polární záře. Pozoruhodný jev avizoval v neděli na síti X Český hydrometeorologický ústav. Na většině území ale panuje velká oblačnost, zmenšená bude podle meteorologů na jihu České republiky. K pozorování je podle meteorologů kromě malé oblačnosti nutný dobrý výhled nad severní obzor a temná obloha.  

polární záře

Počasí:

Soutěž o Skrblíka:

-doplň slova začínající na „K“

křížovka

Děkujeme za přečtení novin. Šéfredaktorka Barbora Hrozová a redaktor Matěj Navara.

Tisk-Petruška Malíková

Líbí se Vám článek?


Podívejte se na další články

Hurá ke korytu

Hurá ke korytu

„Pokaždé když nadejde čas voleb, je třeba kriticky myslet a odolat tzv. vábničkám některých politických stran. Je nutné umět dešifrovat hesla na volebních programech a orientovat se v projevech a gestech jednotlivých politiků..." Julie Běláčová

21.10.2022
Úprava a výstavba trailů

Úprava a výstavba trailů

Dobré traily pro horská kola můžou vzniknout bez problému hned za domem. Potřeba je nejen zahradní nářadí, ale i bikerský smysl. Martin Paur v článku píše o svých "domovských trailech".

16.06.2021
Hledání hranic, aneb proč by měl každý alespoň jednou putovat po horách

Hledání hranic, aneb proč by měl každý alespoň jednou putovat po horách

"Má romantická idea o toulkách po lesních cestách, panoramatických výhledech do krajiny, ze které vystupují mohutné skály, o čerstvém horském vzduchu a upevnění přátelství se spolužáky byla poněkud naivní. První den s krosnou na zádech smetl mé představy stejně, jako voda smete suchý rákos." Eliška Pondělíčková

27.09.2022
Oktáva B - Manuál pro přežití na gymnáziu

Oktáva B - Manuál pro přežití na gymnáziu

Oktaváni pro nás společně sepsali užitečné body pro přežití na gymnáziu, kterými se s námi zároveň loučí.

25.06.2021