Katalogizace ročníkových prací 2015 - 2021

Katalogizace ročníkových prací 2015 - 2021

O sedmé hodině ranní jsme již my, poslušní účastníci projektu paní učitelky Janákové, seděli ve vyhřátém vlaku uhánějícím na jihozápad. Někteří spali, někteří vybalovali a ochutnávali svačiny, a někteří se snažili urvat studentskou slevu na jízdné prokázáním se rozvrhem hodin (neprošlo to, příště raději ukažte občanku). Po necelé hodinové cestě jsme dorazili do neobvykle slunného Liberce. Naším prvním úkolem bylo vypátrat zákeřného zloděje, který ukradl propisku paní Janákové, a po úspěšném odhalení jsme byli postaveni před druhý úkol – najít cestu ke knihovně Technické univerzity. I přes menší komplikace a zmatení jsme ke knihovně nakonec všichni úspěšně dorazili.

V knihovně na nás čekala paní knihovnice Marta, která nás výborně provedla prostory knihovny a detailně nás seznámila s katalogizací knih. Ukázala nám jak jednotlivá oddělení, tak i kanceláře a sklad; vysvětlila nám, co je signatura a přírůstkové číslo; přiblížila nám způsoby třídění odborných knih a prací, a připravila si pro nás také skvělou aktivitu. Přednáška nás nadchla – paní Marta je skutečně mistryně svého oboru a z jejího výkladu bylo znát, že svou práci miluje. Z knihovny jsme tak odcházeli plni nových znalostí, které nám pomohou k naplnění cíle našeho projektu – správně katalogizovat ročníkové práce napsané za posledních sedm let.

Následná cesta domů uběhla rychle a my napjatě čekáme na nadcházející projektový den, kdy naše nabyté znalosti budeme moci využít nejen v prospěch sebe samých, ale také v prospěch gymnázia.


Laura Volšičková

G6.B

Líbí se Vám článek?


Podívejte se na další články

Hobby naší primy A

Hobby naší primy A

„Každý z nás má nějaké hobby neboli koníčka a mě zajímalo, jaké koníčky mají studenti z primy A, proto jsem se vydala na průzkum." Anička Menšíková

30.05.2022
Oktáva B - Manuál pro přežití na gymnáziu

Oktáva B - Manuál pro přežití na gymnáziu

Oktaváni pro nás společně sepsali užitečné body pro přežití na gymnáziu, kterými se s námi zároveň loučí.

25.06.2021
Úprava a výstavba trailů

Úprava a výstavba trailů

Dobré traily pro horská kola můžou vzniknout bez problému hned za domem. Potřeba je nejen zahradní nářadí, ale i bikerský smysl. Martin Paur v článku píše o svých "domovských trailech".

16.06.2021
Dovolit si být na chvíli dámou

Dovolit si být na chvíli dámou

Když se slečna stane veleváženou dámou aneb vysněná návštěva Národního divadla. Karolína Křížová

21.11.2021