Katalogizace ročníkových prací 2015 - 2021

Katalogizace ročníkových prací 2015 - 2021

O sedmé hodině ranní jsme již my, poslušní účastníci projektu paní učitelky Janákové, seděli ve vyhřátém vlaku uhánějícím na jihozápad. Někteří spali, někteří vybalovali a ochutnávali svačiny, a někteří se snažili urvat studentskou slevu na jízdné prokázáním se rozvrhem hodin (neprošlo to, příště raději ukažte občanku). Po necelé hodinové cestě jsme dorazili do neobvykle slunného Liberce. Naším prvním úkolem bylo vypátrat zákeřného zloděje, který ukradl propisku paní Janákové, a po úspěšném odhalení jsme byli postaveni před druhý úkol – najít cestu ke knihovně Technické univerzity. I přes menší komplikace a zmatení jsme ke knihovně nakonec všichni úspěšně dorazili.

V knihovně na nás čekala paní knihovnice Marta, která nás výborně provedla prostory knihovny a detailně nás seznámila s katalogizací knih. Ukázala nám jak jednotlivá oddělení, tak i kanceláře a sklad; vysvětlila nám, co je signatura a přírůstkové číslo; přiblížila nám způsoby třídění odborných knih a prací, a připravila si pro nás také skvělou aktivitu. Přednáška nás nadchla – paní Marta je skutečně mistryně svého oboru a z jejího výkladu bylo znát, že svou práci miluje. Z knihovny jsme tak odcházeli plni nových znalostí, které nám pomohou k naplnění cíle našeho projektu – správně katalogizovat ročníkové práce napsané za posledních sedm let.

Následná cesta domů uběhla rychle a my napjatě čekáme na nadcházející projektový den, kdy naše nabyté znalosti budeme moci využít nejen v prospěch sebe samých, ale také v prospěch gymnázia.


Laura Volšičková

G6.B

Líbí se Vám článek?


Podívejte se na další články

Čaj

Čaj

Znáte čínskou legendu o čaji? Vše zajímavé o čaji se dozvíte právě v tomto článku!

09.11.2021
Stříbrná trojka

Stříbrná trojka

Projít celým programem DofE, všemi 3 oblastmi přes dovednost, pohyb a dobrovolnictví není jednoduché. Přesto se již někteří z naší školy pochlubili bronzovou a dokonce stříbrnou cenou. 1. držitelkami stříbrné ceny jsou Áďa Fürstová (G5), Terka Tomašová a Kája Slabá (G7). Jaké činnosti si pro plnění bronzové a stříbrné úrovně vybraly? Jak zvládly expedice? Jaké mají ze svých výsledků pocity? To vše se dozvíme v následujícím rozhovoru.

21.02.2024
Oktáva A - Na Rozloučenou

Oktáva A - Na Rozloučenou

Dopis, kterým se s námi loučí oktáva A 2020/2021.

25.06.2021
Hledání hranic, aneb proč by měl každý alespoň jednou putovat po horách

Hledání hranic, aneb proč by měl každý alespoň jednou putovat po horách

"Má romantická idea o toulkách po lesních cestách, panoramatických výhledech do krajiny, ze které vystupují mohutné skály, o čerstvém horském vzduchu a upevnění přátelství se spolužáky byla poněkud naivní. První den s krosnou na zádech smetl mé představy stejně, jako voda smete suchý rákos." Eliška Pondělíčková

27.09.2022