Akvárium v Clearwater

Akvárium v Clearwater

K napsání tohoto článku o akváriu v Clearwater mě inspiroval film Dolphin Tale 1 a 2 (Můj přítel delfín), natočený podle skutečné události, kdy se povedlo Clearwaterské mořské nemocnici zachránit měsíčního delfína jménem Winter. Samozřejmě doporučuji film zhlédnout.

V této nemocnici pomáhající mořským živočichům. Nachází se v Severní Americe na Floridě. Jezdí ke spoustě případů zdravotních problémů nejen u delfínů, ale i u různých druhů mořských ptáků, ryb, atd.

Clearwaterské akvárium je otevřeno pro veřejnost od 10:00 do 18:00 hod.

O Winter a jejích přátelích můžete zjistit více informací a podívat se i na živý přenos z webkamer na https://www.cmaquarium.org/ .

Nyní přidám pár pořízených fotek z webkamer a informace o zachráněných zvířatech.


 

A tady už je Winter. Winter byla zachráněna v roce 2005 poté, co byla chycena do pasti na kraby, když jí bylo pouhých pár měsíců. Zim v přírodě nemohla přežít, ale v akváriu se jí daří.Fotka z přemisťování Winter na nosítka, zřejmě je už zvyklá vplavat do nich sama.
A tady jsou kamarádky Winter Hope (naděje) a PJ. Hope se stala velkou nadějí pro Winter a staly se z nich skvělé přítelkyně i přes jejich věkový rozdíl.Kamarádky Winter Hope (naděje) a PJ.A tady už jsou všechny tři pohromadě.Všechny tři pohromadě.
A tady jsou fotky dalších delfínů Nicholas a Hemingway.Nicholas a Hemingway.
A poslední dva snad nejvíce fotogeničtí delfíni Rudy a Rex, kteří jsou v Clearwater prvními zachráněnými delfíny drsnozubými.foto 1foto 2foto 3foto 4foto 5foto 6foto 7

Ale nezachraňují tu jenom delfíny, ale například i želvy a různé druhy ryb. Akvárko pojmenované z Dolphin Tale 2 Mavis (zachráněná, rehabilitované a znovu vypuštěná mořská želva) bylo vytvořeno jako domov pro želvu Harolda, který Mavis ztvárnil. Je také domovem Ula, Cupida, Madam, Stubby a Tita, stejně jako červených ryb, tarponů a rejnoků.

Ale nezachraňují tu jenom delfíny, ale například i želvy a různé druhy ryb.A na konec pelikáni.Pelikáni

A na konec pelikáni. Akvárium je domovem i velkých bílých pelikánů. Rickyho, který hrál roli Rufuse v Dolphin Tale, a dále Skylar, Matthew a Tyndall.


 

A to je všechno. Doporučuji se podívat na film, a jestli chcete vidět naživo Winter a její přátele přes webkamery a zjistit více informací, stačí zadat https://www.cmaquarium.org/webcams/winter-zone-cam-1/.


 

A. Fürstová

Líbí se Vám článek?


Podívejte se na další články

Pozorování lýkožrouta na projektovém dni

Pozorování lýkožrouta na projektovém dni

O zážitku z projektu "Srdcem pro park" paní učitelky Dlouhé a pana učitele Jasy napsal Milan Zavřel z kvarty.

15.02.2022
Historické události - 28. dubna

Historické události - 28. dubna

Pokud se zajímáte o historii, potěší vás článek od Martina Müllera. Jaké významné události se v dějinách odehrály 28. dubna?

18.05.2022
Čaj

Čaj

Znáte čínskou legendu o čaji? Vše zajímavé o čaji se dozvíte právě v tomto článku!

09.11.2021
Dovolit si být na chvíli dámou

Dovolit si být na chvíli dámou

Když se slečna stane veleváženou dámou aneb vysněná návštěva Národního divadla. Karolína Křížová

21.11.2021