Akvárium v Clearwater

Akvárium v Clearwater

K napsání tohoto článku o akváriu v Clearwater mě inspiroval film Dolphin Tale 1 a 2 (Můj přítel delfín), natočený podle skutečné události, kdy se povedlo Clearwaterské mořské nemocnici zachránit měsíčního delfína jménem Winter. Samozřejmě doporučuji film zhlédnout.

V této nemocnici pomáhající mořským živočichům. Nachází se v Severní Americe na Floridě. Jezdí ke spoustě případů zdravotních problémů nejen u delfínů, ale i u různých druhů mořských ptáků, ryb, atd.

Clearwaterské akvárium je otevřeno pro veřejnost od 10:00 do 18:00 hod.

O Winter a jejích přátelích můžete zjistit více informací a podívat se i na živý přenos z webkamer na https://www.cmaquarium.org/ .

Nyní přidám pár pořízených fotek z webkamer a informace o zachráněných zvířatech.


 

A tady už je Winter. Winter byla zachráněna v roce 2005 poté, co byla chycena do pasti na kraby, když jí bylo pouhých pár měsíců. Zim v přírodě nemohla přežít, ale v akváriu se jí daří.Fotka z přemisťování Winter na nosítka, zřejmě je už zvyklá vplavat do nich sama.
A tady jsou kamarádky Winter Hope (naděje) a PJ. Hope se stala velkou nadějí pro Winter a staly se z nich skvělé přítelkyně i přes jejich věkový rozdíl.Kamarádky Winter Hope (naděje) a PJ.A tady už jsou všechny tři pohromadě.Všechny tři pohromadě.
A tady jsou fotky dalších delfínů Nicholas a Hemingway.Nicholas a Hemingway.
A poslední dva snad nejvíce fotogeničtí delfíni Rudy a Rex, kteří jsou v Clearwater prvními zachráněnými delfíny drsnozubými.foto 1foto 2foto 3foto 4foto 5foto 6foto 7

Ale nezachraňují tu jenom delfíny, ale například i želvy a různé druhy ryb. Akvárko pojmenované z Dolphin Tale 2 Mavis (zachráněná, rehabilitované a znovu vypuštěná mořská želva) bylo vytvořeno jako domov pro želvu Harolda, který Mavis ztvárnil. Je také domovem Ula, Cupida, Madam, Stubby a Tita, stejně jako červených ryb, tarponů a rejnoků.

Ale nezachraňují tu jenom delfíny, ale například i želvy a různé druhy ryb.A na konec pelikáni.Pelikáni

A na konec pelikáni. Akvárium je domovem i velkých bílých pelikánů. Rickyho, který hrál roli Rufuse v Dolphin Tale, a dále Skylar, Matthew a Tyndall.


 

A to je všechno. Doporučuji se podívat na film, a jestli chcete vidět naživo Winter a její přátele přes webkamery a zjistit více informací, stačí zadat https://www.cmaquarium.org/webcams/winter-zone-cam-1/.


 

A. Fürstová

Líbí se Vám článek?


Podívejte se na další články

Čaj

Čaj

Znáte čínskou legendu o čaji? Vše zajímavé o čaji se dozvíte právě v tomto článku!

09.11.2021
Jak si zpříjemnit Vánoce aneb Pár mých rad a tipů

Jak si zpříjemnit Vánoce aneb Pár mých rad a tipů

„V tomto článku bych se s vámi ráda podělila o nějaké ty moje osobní rady a tipy, jak si zpříjemnit čekání na Vánoce.” Anička Menšíková

15.12.2022
Jak jsem se stala akvaristou

Jak jsem se stala akvaristou

Netradiční koníček Adély Honkeové aneb Kousek vodního světa přímo v obýváku.

16.06.2021
CO KDYBY...

CO KDYBY...

„Občas tak jedu autobusem a projíždím město, kde jsem vyrůstala. Koukám z okna a pozoruji lidské životy kolem. Občas přemýšlím o tom, co by bylo, kdybych neudělala stejná životní rozhodnutí. Co by bylo, kdybych byla perfektní, kdybych odpustila všem kolem? Co by se stalo, kdybych v jedné maličké uličce mé životní metropole zvolila jinou odbočku? Co by se stalo, kdybych nepotkala ty stejné lidi? Jak by můj život vypadal, kdyby těch lidí z mého života tolik neodešlo? Jaká bych byla já?“ Karolína

04.03.2023