SEKUNDA INFORMACÍ 4

SEKUNDA INFORMACÍ 4

Co se stalo ve škole?

Tyhle dva týdny se nesly ve znamení sportu. Hned v pondělí 9.10. se hrál fotbal a naše škola se umístila na 3. místě z pěti škol. Za naši třídu tam byli: Jeroným Čapek, Marek Svoboda, Richard Hasoň a Filip Chod. Jelikož nám škola všem zaplatila dva vstupy na zimní stadion a tělocvična není pořád hotová, tak chodí většina tříd bruslit. Ve středu 18.10. jsme někteří reprezentovali školu v plavání. Chlapci i dívky skončili na druhém místě ze tří škol. O třídnické hodině jsme hlasovali o tom, kdo se z naší třídy stane součástí školního parlamentu. Nejvíc hlasů dostal Honza Kozlok, a proto se stal dalším člověkem za naši třídu ve školním parlamentu. Ještě bych chtěl podotknout, že dva studenti založili e-shop se zdravými snídaněmi. A jestli tohle čte někdo z druhého stupně gymnázia nebo tam máte sourozence, tak vám doporučuji soutěž Selfie s eliťákem. Více informací najdete na nástěnce v mezipatře.

                                                                                                                      Matěj Navara, G2

 

Co se stalo ve světě?

Konflikt v Izraeli bohužel stále pokračuje, napětí se stupňuje po celém světě. Severní Evropu, zejména Velkou Británii, sever Německa a Skandinávii zasáhla bouře Babet s prudkými dešti a silným větrem. Způsobila velké škody, výpadky elektřiny, záplavy a bohužel i oběti na životech.

Pokud se v noci dostanete ven a bude jasné nebe, sledujte padající hvězdy. Na obloze se vyskytují padající meteority Orionidy, které při průletu atmosférou září, lidově se tomu říká, že padá hvězda. Za hodinu jich může být vidět až 30.

Jak můžete vidět v předpovědi počasí, podzim je letos neobvykle teplý. Tento víkend opakovaně padaly teplotní rekordy na třetině měřících míst.

Počasí:

Soutěž o Skrblíka:

Anglická křížovka - doplňování rodinných příslušníků.

Nech si poradit, když nevíš.

První tři úspěšní řešitelé dostanou Skrblíka.

křížovka

Děkujeme za přečtení. Šéfredaktorka Barbora Hrozová a redaktor Matěj Navara.

Líbí se Vám článek?


Podívejte se na další články

Divadelní představení Kytice Městské divadlo Varnsdorf

Divadelní představení Kytice Městské divadlo Varnsdorf

Jsem rád, že jsem měl možnost vidět divadelní zpracování Kytice...

11.04.2024
Hurá ke korytu

Hurá ke korytu

„Pokaždé když nadejde čas voleb, je třeba kriticky myslet a odolat tzv. vábničkám některých politických stran. Je nutné umět dešifrovat hesla na volebních programech a orientovat se v projevech a gestech jednotlivých politiků..." Julie Běláčová

21.10.2022
Katalogizace ročníkových prací 2015 - 2021

Katalogizace ročníkových prací 2015 - 2021

Článek Laury Volšičkové ze sexty B o návštěvě knihovny Technické univerzity v Liberci.

05.01.2022
Co mi daly hory

Co mi daly hory

„Každým dnem ve mně rostla obava. Celý týden, v úplně cizí zemi. Do čeho jsem se to zase zapsala?” Anna Ryšavá

03.11.2022