Svět videoher, aneb jak se dostat do vězení

Svět videoher, aneb jak se dostat do vězení

Svět videoher je velmi rozsáhlý. Po střílečky, pokémony, simulátory, příběhové hry, atd., jsou tu i tankové hry jako War Thunder. A hra War Thunder má velmi zajímavou komunitu. Hra se snaží být co nejvíc realistická, ale zase aby byla jednoduchá a zábavná. A komunita této videohry není zas tak úplně inteligentní. Přibližně asi šestkrát se stalo, že klasifikované dokumenty reálných tanků byly zveřejněny na fóru War Thunderu. Vývojáři videohry nemůžou brát informace z klasifikovaných dokumentů, takže si musí vystačit s informacemi zveřejněnými pro veřejnost, a ty nikdy nejsou, co opravdu jsou, protože státy nechtějí ukazovat reálné statistiky svých vozidel.

První dokument, který získal pozornost od zpravodajských sítí, byl dokument o zbrani nebo o rychlosti rotace věže britského hlavního bojového tanku Challenger 2. Článek na fórech vytvořil bývalý velitel tanku Challenger 2, aby „zlepšil“ realističnost hry.

Další dokument byla rychlost rotace věže u francouzského hlavního bojového tanku Leclerc S2. Člen posádky tanku Leclerc S2 se dostal do hádky na fórech o rychlosti rotace věže u tanku. Aby dokázal, že má pravdu, tak zveřejnil části tajného manuálu Leclerc S2. Jenom aby dokázal, že má pravdu.

Francouzský hlavní bojový tank Leclerc S2Příspěvek na fóru

A teď nejnovější klasifikovaný dokument byly statistiky čínského APFSDS (Amor-Piercing-Fin-Stabilised-Discarding-Sabot) náboje DTC10-125. Uživatel na fóra poslal obrázek statistik a spolehlivosti náboje a jak to vypadá, i toho náboje.

Pointa náboje APFSDS je prorazit pancíř a použít ten samý pancíř jako šrapnel a zničit vnitřek tanku.

NábojStatistiky náboje

V. Petr

 

Líbí se Vám článek?


Podívejte se na další články

CO KDYBY...

CO KDYBY...

„Občas tak jedu autobusem a projíždím město, kde jsem vyrůstala. Koukám z okna a pozoruji lidské životy kolem. Občas přemýšlím o tom, co by bylo, kdybych neudělala stejná životní rozhodnutí. Co by bylo, kdybych byla perfektní, kdybych odpustila všem kolem? Co by se stalo, kdybych v jedné maličké uličce mé životní metropole zvolila jinou odbočku? Co by se stalo, kdybych nepotkala ty stejné lidi? Jak by můj život vypadal, kdyby těch lidí z mého života tolik neodešlo? Jaká bych byla já?“ Karolína

04.03.2023
Biskup na hodině češtiny

Biskup na hodině češtiny

„Naši septimu A i několik dalších tříd Gymnázia Varnsdorf poctil návštěvou litoměřický biskup Mons. Jan Baxant..." Tereza Valová

01.06.2023
Na dřeň

Na dřeň

„Dovolte, abych vám tímto článkem představila pořad Na dřeň, který tvoří mladí přemýšlející lidé pro zvídavé publikum." Karolína Křížová

18.05.2022
Historické události - 28. dubna

Historické události - 28. dubna

Pokud se zajímáte o historii, potěší vás článek od Martina Müllera. Jaké významné události se v dějinách odehrály 28. dubna?

18.05.2022