Pokusy na projektovém dni

Pokusy na projektovém dni

Pro letošní rok jsem si v rámci projektových dní vybral chemické pokusy u paní učitelky Málkové. Pro první projektový den jsme si měli připravit dva pokusy, a ty pak před ostatními představit a aktivně i předvést. Velice jsem se těšil.

Já jsem si připravil jako první pokus hořící cukr a druhý pokus s bankovkou, která hoří, ale neshoří. Když jsem začal popisovat svůj druhý pokus, všichni si připravili mobilní telefony a smáli se, protože si mysleli, a byli dokonce přesvědčeni, že když bankovku politou lihem zapálím, shoří. Ano jistě, shořela by, kdybych nepoužil malý trik. Jaký trik jsem použil a díky čemu mi bankovka nakonec neshořela, vám teď prozrazovat nebudu. Počkejte si na poslední projektový den, kde budeme některé pokusy znovu předvádět. Bylo tu ale mnohem víc pokusů, například létající raketa (která málem trefila paní učitelku Málkovou), elektrolýza, míchání látek díky hustotě nebo oční klam způsobený lomem světla a mnohem víc. Na jednotlivých prezentacích jsme mohli pracovat jak doma, tak i ve škole.

Projektový den se vydařil a všem se nám líbil.


Milan Zavřel

G5

Hustota látekHořící bankovkaElektrolýza

Líbí se Vám článek?


Podívejte se na další články

Rozhovor s Kájou Křížovou nejen o historické soutěži EUSTORY

Rozhovor s Kájou Křížovou nejen o historické soutěži EUSTORY

Z historické soutěže EUSTORY konané na naší škole vítězně vyšla Kája Křížová z naší oktávy. Nejdříve téma své práce představila v krátkém podcastu, poté postoupila do dalšího kola a nakonec se úspěšně dostala do finálního kola. Jak ji napadlo se do této soutěže přihlásit? Měla ze své výhry radost? A jak vzpomíná na svá primánská léta? To vše a jiné nám prozradí v dnešním rozhovoru.

13.10.2023
Kdybych měla možnost promluvit k tisícům lidí

Kdybych měla možnost promluvit k tisícům lidí

„Kdybych měla možnost promluvit k tisícům lidí, předat jim nějakou zprávu, myšlenku, zeptat se na otázku, co bych jim vlastně chtěla říct? Kdybych měla tu možnost, co bych napsala na billboard, aby to každý mohl vidět? Toť oč tu běží! Teda alespoň mi tahle otázka, pocházející kdoví odkud, utkvěla v paměti...“ Tereza Valová

04.03.2023
SEKUNDA INFORMACÍ 5

SEKUNDA INFORMACÍ 5

Žáci ze sekundy vydávají vlastní noviny.

22.11.2023
PRIMA NOVINY 1

PRIMA NOVINY 1

Prima vydává vlastní noviny.

02.05.2023